Poraz bh. rukometaša u Švedskoj

Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo u Francuskoj

12.06.2016 - 15:36
Rukomet

Rukomena reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Švedske sa 27:19  (12:9) u prvom susretu dodatnih kvalifikacija za nastup na svjetskom prvenstvu 2017. godine u Francuskoj.

Bh. rukometaši uz pomoć naših sjajnih navijača, koji je u dvorani u Vaxyu bilo blizu 5.000,  dobro su otvorili susret sa favoriziranim  Šveđanima.  Domaći su poveli, ali smo uzvratili golovima Nikole Prce i došli do prve prednosti. Rezultatski egal sa novim golovima našeg najboljeg igrača Prce, izbaranici selektora Dragana Markovića držali su sve do sredine prvog dijela. Nakon našeg vodstva 6:5, uslijedio je pad u igri. Šveđani su pojačali igru u odbrani i zatvorili prilaze svom golu, a iz brzih kontranapada lako su dolazili do svojih golova. Sa druge strane bh. rukometaši se gubili lopte u vezanim tehničkim grešaka u napadu.  Sve je to rezultiralo da punih osam minuta nismo postigli gol, dok su Šveđani serijom 6:0 napravili prekoret i došli do prednosti 11:6. U posljednjim minutima prvog dijela uspjeli smo konsolidovati  redove te golovima Tarabochije, Malinovića i Ovčine te da na odmor odemo sa minus tri gola.

Drugi dio igre Šveđani su otvorili sa dva  brza gola i ponovo došli osjetnije razlike. Igra bh. tima u nastvaku se raspala, dok su domaći rukometaši došli do svoje prepoznatljive igre te ubitačnim kontranapadima kažnjavali sve greške, koje su naš tim na kraju dovele do ubjedljvog poraza od osam golova.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Prce sa devet golova, dok je Tarabochia postigao  tri gola.

Revanš utakmica igra se u srijedu u Skenderiji od 20.15 sati.