Garbine Muguruza Blanco pobjednica je Roland Garrosa

Pobijedila Serenu Williams

04.06.2016 - 18:00
Tenis

Španska teniserka Garbine Muguruza Blanco pobjednica je Roland Garrosa nakon što je u finalu slavila protiv najbolje teniserke svijeta Serene Williams iz Sjedinjenih Američkih Država.

Muguruza je slavila sa 2:0 u setovima (7:5, 6:4) nakon sat vremena i 44 minute igre. U prvom setu Muguruza je napravila brejk pri rezultatu 2:2 i uz svoj servis povela je sa 4:2. Potom je uslijedio povratak Serene Williams na 5:5, ali i novi brejk i uspješan servis Muguruze za pobjedu u prvom setu 7:5.

Na otvaranju drugog seta vidjeli smo tri brejka. Dva je napravila Muguruza, a jedan Williams. Uslijedila je ujednačena igra koja je za Muguruzu bila dovoljna da osvoji set i meč.

Williams nije uspjela odbraniti titulu i stići legendarnu njemačku tenisersku Steffi Graf koja ima osvojena 22 naslova na Grand Slam turnirima. Amerikanka je ostala na 21 trofeju.

Za Muguruzu je ovo prvi Grand Slam u karijeri, a do sada je igrala finale Wimbledona prošle godine gdje je zaustavljena upravo od Serene Williams.