Sparsi savladali Vardu, Bajramović nezadovoljan

Susret 20. kola Lige 12 BiH

13.02.2016 - 20:49
Košarka

Košarkaši Sparsa pobijedili su Vardu s 92:83, u susretu 20. kola Lige 12 Bosne i Hercegovine.

Sparsima ovaj meč nije imao rezultatski značaj s obzirom da su ranije osigurali učešće u Ligi 6, dok je Varda željela zadržati šanse za opstanak u elitnom društvu, ali timu iz Višegrada to nije pošlo za rukom.

Prva četvrtina utakmice koja se igrala u ''dvorani 1'' Centra Skenderija u Sarajevu prikazala je dosta bolju igru domaćeg sastava koji je krajem prvih deset minuta igre imao deset poena prednosti (25:15). U tim trenucima je izgledalo da će Sparsi bez većih problema savladati Vardu, ali gosti su se u nastavku meča razigrali, te do kraja utakmice održavali rezultatsku neizvjesnost.

Domaći tim je ''prelomio'' utakmicu u svoju korist tek u posljednjoj četvrtini, kada su Brown i Gajić pogodili nekoliko otvorenih šuteva za tri poena. Varda je u više navrata uspjevala stići predost sarajevskog tima, ali nije uspjela doći do konačnog trijumfa.

"Nisam zadovoljan izvedbom mog tima. Mi ove, uslovno rečeno, lakše utakmice uvijek teško privedemo kraju. Nakon što stvorimo razliku, desi nam se serija grešaka i protivnik je opet u igri. To je problem koji moramo rješavati, a ja vjerujem da možemo to ispraviti. Htjenje je bilo na nivou, ali izvedba nije", izjavio je Feni nakon utakmice trener Sparsa Mensur Bajramović.

Bajramović je najzadovoljniji bio igrom mladog bh. reprezentativca Sanija Čampare, koji je u ovom meču iskoristio minutažu i postigao devet poena.

Čampara je također bio zadovoljan svojom igrom i ukazanom prilikom, te naglašava da se nada novim minutama na parketu, iako Sparse očekuju dosta teže utakmice u Ligi 6.

"Zadovoljan sam kako je sve izgledalo. Nadam se još većoj minutaži koji bih iskoristio na najbolji mogući način. Ovo nije bila prava slika Sparsa, previše smo se opustili. U Ligi 6 će sigurno biti drugačije jer želimo ići do samog kraja", rekao je Čampara.

Najefikasniji u timu Sparsa večeras su bili Nikola Gajić i Troran Brown s po 19 postignutih poena, a Kenan Bajramović je dodao 17 poena i deset skokova. Goste iz Višegrada je predvodio Đorđe Dželetović s 23 poena i osam skokova.