Uspješan nastup karatista "Starog Grada" na turniru u Austriji

Beč Open

13.10.2015 - 17:51
Ostali sportovi

Karate klub ''Stari Grad'' Sarajevo proteklog vikenda učestvovao je na 15. međunarodnom karate turniru ''Beč Open'' u Austriji.

Na turniru je nastupilo 56 klubova, koji su se takmičili po WKF pravilima, a zajednički su nastupili karatisti iz Federacije BiH i Republike Srpske, saopćeno je. Karatisti "Starog Grada'' osvojili su četiri medalje.  Prvo mjesto u konkurenciji seniorki -61 kg osvojila je Adela Mandžuka, a zlatnu medalju osvojio je i Miralem Mandžuka u konkurenciji seniora +84 kg.

Namik Kamenica je zauzeo 3. mjesto u konkurenciji kadeta -70 kg, a treći je bio i Faruk Kadrić, koji je nastupio u kategoriji ekipno djeca od 10 do 11 godina.Ovo je bio izborni turnir za reprezentacije Austrije i Ukrajine za svjetsko prvenstvo u Indoneziji.