Željezničar odnio tri boda Ferencvarošu

Šok u Budimpešti

16.07.2015 - 23:22
Fudbal

Nogometaši Željezničara u Budimpešti su pobijedili ekipu Ferencvaroša sa 1:0 (0:0) u prvom susretu drugog pretkola Evropske lige.

Na stadionu Gruopana Arena  pred 13.000 gledalaca strijelac gola za Željezničar bio Dženis Baganović u 90. minuti. Bh. viceprvak je hrabrom i disciplinovanom igrom, posebno u  drugom poluvremenu, iznenadio favoriziranu domaću ekipu, ostvarivši veliku prednost u  revanšu, koji će se igrati 23. jula na Koševu. Željezničar je do pobjede  došao u samom finišu utakmice.  Pogotku je prethodio pokušaj  Diatte, koji je pogodio  domaćeg igrača, a odbijenu loptu  Beganović je  iskosa preciznim udarcem poslao u suprotni ugao golmana Dibusza.

Ferencvaroš - Željezničar 0:1

Ferencvaroš: Dibusz, Bode, Leandro, Gera, Busai (od 46. Hajnal), Lamah (od 68. Gyomber), Nalepa, Dilaver, Ramirez (od 46. Sestak), Somalia, Varga.

Željezničar: Antolović, Memija, Kvesić, Bogdanović, Kosorić, D. Sadiković, Hadziahmetović (od 53. Beganović), Blagojević, Kokot, Đelmić (od 72. E. Sadiković) i Bajić.